Europamesterskapet U17 i Tyskland – Oscar og Mathias tapte sine kamper
384 boksere fra 31 land deltar i den aller første utgaven av europamesterskapet i boksing U17 for jenter og gutter. 149 jenter og 235 gutter er klare til å konkurrere på det høyeste nivået i Kienbaum, Tyskland.
--------------------------------
Fredag 12. desember 8-delsfinale (totalt 21 boksere)
M63 Oscar Shane Møller, NOR - Orel Kikis, ISR 1-4
Ring B - kamp 9 - Ca. kampstart: 17:30 -
STREAM: https://www.youtube.com/watch?v=jLmUKHcMPNA
Kampliste: https://www.boxverband.de/wp-content/uploads/2025/12/Daily-Schedule_Ring-B_BX06_2025-12-12-15_30.pdf
Oscar var best når han lå i midten av ringen og slo knallharde rette venstre. Han var best i den første runden og burde nok ha vunnet den. Men i den siste runden ble han nok kontret for mange ganger til at han kunne vinne denne kampen, men dette var en flott mesterskapsdebut av Oscar.
Fredag 12. desember 8-delsfinale (totalt 20 boksere)
M66 Mathias Nielsen, NOR - Artur Mangold, GER 2-3
Ring A - kamp 14 Stream: https://www.youtube.com/watch?v=YHyz2kum1dw
Kampliste: https://www.boxverband.de/wp-content/uploads/2025/12/Daily-Schedule_Ring-A_BX06_2025-12-12-15_30.pdf
Dette var en meget jevn kamp, og dette kunne nok gått i Mathias sin favør men han hadde ikke marginene på sin side dessverre. Uansett var det en flott forestilling av Mathias som styrte kampen fra midten av ringen og presset på gjennom nesten hele kampen.
--------------------------------
European Championships U17
Kienbaum, Tyskland 08.-18 desember 2025
Utøvere:
M63 Oscar Shane Møller, Tønsbergkameratene IF
M66 Mathias Nielsen, Moss Bokseklubb
Trenere:
Henning Lillejorde, Grimstad Bokseklubb
Christian Møller, Tønsbergkameratene IF
Huseyin Sangiroglu, Moss BK
Vi ønsker hele det norske laget lykke til.
All informasjon om kamper, resultater og STREAMER finner dere her: https://www.boxverband.de/u17/ 