NM junior og senior 2022 er ferdig - Kongepokal til Sayed Kazemi, Raufoss BK

Publisert: søndag 08. mai 2022

Norgesmesterskapet for junior og senior 2022

Alle resultater ser dere under her, og i denne posten så finner dere bilder fra finalene. (FOTO: Norges Bokseforbund)


Kampliste for fredag (kvartfinaler og semifinaler): https://www.bokseklubb.no/kampoppsett-live/?eventId=122
Kampliste for lørdag (semifinaler og finaler): https://www.bokseklubb.no/kampoppsett-live/?eventId=139
Kampliste for søndag (finaler): https://www.bokseklubb.no/kampoppsett-live/?eventId=142

Vinneren (Norgesmesteren) står først:

Menn Junior Lett tungvekt (80 kg)
Adam Zayndievich Arsaev (@AIK Lund) - Dennis Bøe Dahl (Bokseklubben av 1930) 5-0

Menn Junior Supertungvekt (92+ kg)
Oskar Stigen Sørensen (@Aurland IL - Boksing) - Mohamed Ayser Ali (IF Ørnulf Bokseklubb) 3-2

Kvinner Junior Bantamvekt (54 kg)
Jenny Simonsen (Trondheim Kampsportklubb - Boksing) - Maria Helen Østhassel Torp (Romerike Bokseklubb) 5-0

Kvinner Junior Lett tungvekt (81 kg)
Sunniva Hofstad (Bokseklubben av 1930) - Sofia Stigen Sørensen (Aurland IL - Boksing) 5-0

Menn Senior Mellomvekt (75 kg)
Alborz Shafiei Sabet (Sportsklubben av 1909) - Karl Ferdin Karlsen Farahi (IF Ørnulf Bokseklubb) 5-0

Kvinner Senior Mellomvekt (75 kg)
Madeleine Angelsen (TK Tønsbergkameratene Boxing club) - Hilde Kristine Bjerkan (Oslo Bokseklubb) +AB2

Menn Junior Lett tungvekt (80 kg)
Adam Zayndievich Arsaev (AIK Lund) - Dennis Bøe Dahl (Bokseklubben av 1930) 5-0

Menn Junior Supertungvekt (92+ kg)
Oskar Stigen Sørensen (Aurland IL - Boksing) - Mohamed Ayser Ali (I.f. Ørnulf) 3-2

Kvinner Junior Bantamvekt (54 kg)
Jenny Simonsen (Trondheim Kampsportklubb - Boksing) - Maria Helen Østhassel Torp (Romerike Bokseklubb) 5-0

Kvinner Junior Lett tungvekt (81 kg)
Sunniva Hofstad (Bokseklubben av 1930) - Sofia Stigen Sørensen (Aurland IL - Boksing) 5-0

Menn Senior Mellomvekt (75 kg)
Alborz Shafiei Sabet (Sportsklubben Av 1909) - Karl Ferdin Karlsen Farahi (I.f. Ørnulf) 5-0

Kvinner Senior Mellomvekt (75 kg)
Madeleine Elisabeth Angelsen (TK Boksing) - Hilde Kristine Bjerkan (Oslo Bokseklubb) +AB2

Menn Junior Lettvekt (60 kg)
Magnus Klævold Hansen (Stavanger BK) - Bolan Lalporwal (Sportsklubben Av 1909) 3-2

Menn Junior Lett weltervekt (63.5 kg)
Marius Furuseth Bjerke (Horten Sportsklubb) - Oscar Andreas Storli (Pugilist Bokseklubb) 5-0

Menn Junior Weltervekt (67 kg)
Mathias Saxeide Offerdal (Stavanger BK) - Erik Wang Strømhaug (Bokseklubben av 1930) 3-2

Menn Junior Lett mellomvekt (71 kg)
Khamid Khasanovich Dudaev (Vestby IL - Boksing) - Nabil Jonas El-Khatib (Jessheim Bokseklubb) 3-2

Menn Junior Cruiservekt (86 kg)
Alekhan Ilesovitsj Arskhanov (Sportsklubben Av 1909)- Rasul Lyuliev (Sotra Sportsklubb) 3-2

Menn Senior Lettvekt (60 kg)
Biniam Hailab Gerebrhan (Sportsklubben Bergen Sparta) - Lional Victor Charles (I.f. Ørnulf) 5-0

Menn Senior Lett weltervekt (63.5 kg)
Sayed Kazemi (Raufoss BK) - Truls Mathisen (Fighter Kickboxingklubb) 5-0

Menn Senior Weltervekt (67 kg)
Joakim Bjørnson Havem (Skien Bokseklubb) - Iskender Ekinci (Oslo Bokseklubb) 5-0

Menn Senior Lett mellomvekt (71 kg)
Amin Srour (TK Boksing) - Kian Golpira Ghassem - Abadi (Fighter Kickboxingklubb) 4-1

Menn Senior Lett tungvekt (80 kg)
Rikard Fredriksen (Trondheim Kampsportklubb - Boksing) - Hasib Khan (Sportsklubben Bergen Sparta) 5-0

Menn Senior Cruiservekt (86 kg)
Andreas Skarvold Iversen (Romerike Bokseklubb) - Islam Sjakhidovitsj Ismailov (Oslo Bokseklubb) 5-0

Menn Senior Tungvekt (92 kg)
Valciukas Vilandas (I.f. Ørnulf) - Jan Erik Vårdal (Sotra Sportsklubb) +AB-3

Menn Senior Supertungvekt (92+ kg)
Armintas Dluckys (Viking BK) - Nathan Andre Augusto (Ålesund Bokseklubb) +AB-2

Menn Senior Supertungvekt (100+ kg)
Brage Hansen Lange (I.f. Ørnulf) - Astrit Preteni (Ålesund Bokseklubb) +1RSC-I

Kvinner Senior Minimumsvekt (48kg)
Ahadi Francine Lukungu (TK Boksing) - Kamilla Cameron (Oslo Bokseklubb) 5-0

Kvinner Senior Fjærvekt (57 kg)
Perzin Nazari (I.f. Ørnulf) - Else-Karin Bache (Sportsklubben Bergen Sparta)

Beste Klubb Junior: B-30, Trondheim
Beste Klubb Senior: Tønsbergkameratene og IF Ørnulf
Forbundspokal kvinner junior: Sunniva Hofstad B-30
Forbundspokal herrer junior: Adam Arsaev, AIK Lund

Forbundspokal kvinner senior: Ahadi Francine Lukungu, TK Boksing
Forbundspokal herrer senior: Biniam Hailab Gerebrhan, Sportsklubben Bergen Sparta
Kongepokal herrer: Sayed Kazemi, Raufoss BK