Nå kan du søke om utstyrspakke fra NBF!

Publisert: onsdag 22. januar 2020
Som del av prosjektet «Boksing – idretten som treffer ALLE!» har Norges Bokseforbund fått midler av DNB Sparebankstiftelsen til utstyrspakker for både klubb og ungdomsutøvere. Utstyrspakkene skal deles ut i september 2020 og vi tar nå imot søknader fra klubber og utøvere. Det er to utstyrspakker klubbene kan søke om: 1) utstyrspakke: barn og 2) utstyrspakke: generell. Ungdomsutøvere kan søke om utstyrspakke utøver: ungdom. For klubbpakkene vil antall hansker, hjelmer, bandasjer og tannbeskyttere reguleres etter klubbstørrelse og pågang på søknader.
 1. UTSTYRSPAKKE: BARN
Kriterier for å søke om utstyrspakke: barn er som følger
 1. Klubben må være medlem av NBF og betalt klubblisens
 2. Alle klubbmedlemmer må være registrert i fagsystemet
 3. Klubben må være sertifisert som rent idrettslag
 4. Klubbens styre må gjennomføre kartlegging «bedre klubb» i regi av NIF
 5. Klubbens styremedlemmer må gjennomføre nettkurs «styrearbeid i praksis»
 6. Alle ansvarlige trenere og ledere i klubben må være ren utøver og ha politiattest i orden.
 7. Klubben må arrangere en 16 ukers bokseskole etter mal fra NBF mellom 1 september 2020 og 31 mai 2021.
  Hva inneholder utstyrspakke: barn?  
 1. UTSTYRSPAKKE: GENERELL
Kriterier for å søke om utstyrspakke: generell er som følger
 1. Klubben må være medlem av NBF og betalt klubblisens
 2. Alle klubbmedlemmer må være registrert i fagsystemet
 3. Klubben må være sertifisert som rent idrettslag
 4. Klubbens styre må gjennomføre kartlegging «bedre klubb» i regi av NIF
 5. Klubbens styremedlemmer må gjennomføre nettkurs «styrearbeid i praksis»
 6. Alle ansvarlige trenere og ledere i klubben må være ren utøver og ha politiattest i orden.
 7. I perioden september 2020 til mai 2021 må klubben gjennomføre minst en av følgende tiltak: arrangere merkestevne for klubben, gjennomføre trenerkurs, gjennomføre dommerkurs, arrangere diplomstevne, arrangere female box treningssamling, arrangere ordinært boksestevne.
  Hva inneholder utstyrspakke: generell?
 • Hoppetau til ungdom/voksen
 • Sparringshansker 10 oz, 12 oz og 14 oz
 • Bandasjer
 • Tannbeskyttere
 • Sparringshjelmer (S, M og L)
 • Boksesekker
 • Klubben kan i tillegg søke om annet utstyr de har behov for. Dette må begrunnes i søknaden
 
 1. UTSTYRSPAKKE UTØVER: UNGDOM
Kriterier for å søke om utstyrspakke utøver: ungdom er som følger
 • Utøver må være betalende medlem av en klubb tilknyttet NBF (være registrert i fagsystemet)
 • Utøver må være sertifisert som ren utøver
 • Utøver må være mellom 13 og 20 år
  Hva inneholder utstyrspakke utøver: ungdom?
 • Sparringshansker
 • Sparringshjelm
 • Bandasjer
 • Tannbeskytter
 • Vannflaske
 • Boksesko
 • Hoppetau
 • T-skjorte
  HVORDAN SØKER JEG OM UTSTYRSPAKKE? Både klubber og utøvere som vil søke om utstyrspakke må sende inn søknad til Anne Tjønndal på e-post: anne.tjonndal@nord.no Søknadsskjema for klubber finner du her: Søknadsskjema klubb Søknadsskjema for ungdomsutøvere finner du her: Søknadsskjema utøver   Hvis det er flere søknader enn tilgjengelige utstyrspakker vil det trekkes hvilke klubber og ungdomsutøvere som får tildelt utstyr. Søknadsfrist: 30 april 2020 Utstyret vil bli utdelt i august/september 2020