Resultater Nordisk Mesterskap 2018 (26.03.2018)

I helgen ble det bokset Nordisk Mesterskap i boksing på Gardermoen, Oslo. Norge ble beste nasjon med 8 gull og 3 sølv. Finland og Danmark delte andreplassen med henholdsvis 5 gull og 3 sølv.

Beste Herrebokser: Hadi Srour, NOR
Beste Damebokser: Mira Potkonen, FIN
Beste Junior Herrebokser: Nikolay Terteryan, DEN
Beste Junior Damebokser: Anabelle Bruun, NOR

Her er alle resultatene (vinner i uthevet skrift):

Kamp Type Klasse Navn Land Navn Land Resultat
1 Semifinale 75 Junior Damer Michelle E. Heimdal NOR Aurora Kjekshus Reite NOR 3-2
2 Semifinale 60 Junior Herrer Nebil Ibraim SWE Martin Skogheim NOR 2-3
3 Semifinale 60 Junior Herrer Nikolai Terteryan DEN Basel Srour NOR 5-0
4 Semifinale 64 Junior Herrer Oliver Møllenberg DEN Daniel Grande NOR 5-0
5 Semifinale 64 Junior Herrer Aksa Makela FIN Ibrahim Bakhtari SWE 4-1
6 Semifinale 69 Junior Herrer Håvard Illing NOR Bekhar Mahauri DEN 0-5
7 Semifinale 69 Junior Herrer Andreas Palm SWE Don Emini NOR 1-4
8 Semifinale 81 Junior Herrer Medhi Mohamedi NOR Antti Niemi FIN 4-1
9 Semifinale 54 Senior damer Mia Bromander SWE Veronica Losvik NOR 5-0
10 Semifinale 54 Senior damer Kriistina Kivistø FIN Christine Tollefsen NOR 5-0
11 Semifinale 57 Senior damer Henriette Vasstrand NOR Marjut Lausti FIN 0-5
12 Semifinale 57 Senior damer Helena Envall SWE Emillie Jespersen DEN 5-0
13 Semifinale 60 Senior damer Ditte A. Frostholm DEN Jelena Lelic SWE 4-1
14 Semifinale 60 Senior damer Ingrid Egner NOR Mira Potkonen FIN 0-5
15 Semifinale 64 Senior damer Anni Viantie FIN Yvonne B. Rasmussen DEN 1-4
16 Semifinale 75 Senior damer Kristin Bjørgvindsdottir ISL Julie Holte NOR 5-0
17 Semifinale 60 Senior Herrer Ola Grong NOR Ali Yusefi SWE 0-5
18 Semifinale 64 Senior Herrer Hadi Srour NOR Emil Stor SWE 5-0
19 Semifinale 64 Senior Herrer Adrian Haug NOR Joonas Koivuranta FIN 1-4
20 Semifinale 69 Senior Herrer Ruslan Shidokaev NOR Islam Zajpulavev DEN 1-4
21 Semifinale 69 Senior Herrer Asgrimur Egilsson ISL Adolphe Sylva SWE 0-5
22 Semifinale 75 Senior Herrer Mindaugas Gedminas NOR Ilari Kujala FIN 4-1
23 Semifinale 75 Senior Herrer Erik Mendoza SWE Nikki Møller Nilsen DEN 3-2
24 Semifinale 81 Senior Herrer Jafet Ørn Porsteinsson ISL Surkho Shamilov NOR 1-4
25 Semifinale 81 Senior Herrer Liridon Nuha SWE Aleksander Martinsen NOR 4-1
26 Semifinale 91 Senior Herrer Kristjan Kristjansson ISL Shamsudin Shamilov NOR RSC-1+
27 Finale 51 Junior Damer Anabelle Bruun NOR Julie Madsen DEN 4-1
28 Finale 64 Junior Damer Vilma Viitanen FIN Cecilie Kølle DEN 5-0
29 Finale 75 Junior Herrer Thaer Ibrahimzad SWE Anton Embulajev FIN 3-2
30 Finale 48 Senior damer Satu Lehtonen FIN Perzin Nazari NOR 5-0
31 Finale 69 Senior damer Lena Bertelsen DEN Elin Gustafsson FIN RSC-2+
32 Finale 75 Junior Damer Klaudia Levadry DEN Michelle E. Heimdal NOR 5-0
33 Finale 60 Junior Herrer Martin Skogheim NOR Nikolai Terteryan DEN 0-5
34 Finale 64 Junior Herrer Oliver Møllenberg DEN Aksa Makela FIN 5-0
35 Finale 69 Junior Herrer Bekhar Mahauri DEN Don Emini NOR 2-3
36 Finale 81 Junior Herrer Vincent S. Traore NOR Medhi Mohamedi NOR 5-0
37 Finale 54 Senior damer Mia Bromander SWE Kriistina Kivistø FIN 2-3
38 Finale 57 Senior damer Marjut Lausti FIN Helena Envall SWE 0-5
39 Finale 60 Senior damer Ditte A. Frostholm DEN Mira Potkonen FIN 0-5
40 Finale 64 Senior damer Madeleine Angelsen NOR Yvonne B. Rasmussen DEN 1-4
41 Finale 75 Senior damer Love Holgersson SWE Kristin Bjørgvindsdottir ISL 5-0
42 Finale 64 Senior Herrer Hadi Srour NOR Joonas Koivuranta FIN 4-1
43 Finale 60 Senior Herrer Danny Jensen DEN Ali Yusefi SWE 5-0
44 Finale 69 Senior Herrer Islam Zajpulavev DEN Adolphe Sylva SWE 2-3
45 Finale 75 Senior Herrer Mindaugas Gedminas NOR Erik Mendoza SWE 4-1
46 Finale 81 Senior Herrer Surkho Shamilov NOR Liridon Nuha SWE 5-0
47 Finale 91 Senior Herrer Islam Ismailov NOR Shamsudin Shamilov NOR 1-4
48 Finale 91+ Senior Herrer Elmin Zivcic NOR Tobias Yrvin NOR 4-1