Nybegynnermesterskap 10.-11. februar 2018 i Trondheim er ferdig (11.02.2018)

Norges Bokseforbund bydde inn til NYBEGYNNERMESTERSKAP for junior og senior boksere. Bokseklubben av 1930 (B-30), Trondheim var teknisk arrangører.

Det ble bokset 31 kamper i helgens Nybegynnermesterskap 2018 i Trondheim. Det var 61 påmeldte og 54 som fikk kamper.

Gratulerer til alle arrangørklubb B-30, samt dommere, funksjonærer og boksere for et godt gjennomført mesterskap.

Mesterskapet streames LIVE på: www.knockout.no sine sider

Flere bilder fra mesterskapet finner dere på NBF sine Facebooksider her: https://www.facebook.com/norgesbokseforbund/

Bestemannspremiene gikk til (bildet på toppen):
Beste klubb Damer:
B-30
Beste Klubb Herrer: Raufoss BK
Beste Damebokser: Mariann Bygdnes, Bodø BK
Beste Herrebokser: Zohour Noori, Raufoss BK

Her er resultatene fra Mesterskapet (vinneren er uthevet):

Kamp Klasse Type Rødt Hjørne Klubb Blått Hjørne Klubb Resultat
1 JB 64 kg Semifinale Moamen Mekdad Bragd Zohour Noori Raufoss BK 0-5
2 JB 81 kg Semifinale Gentian Shala Skien BK Vincent Sidsore Traore Horten BK RSC-2+
3 B-60 kg Damer Semifinale Bente Bjørnevold B-30 Nicole Martinez Oslo BK 4-1
4 B-75 kg Damer Semifinale Katarina Andorsen Bodø BK Julie Holte Jessheim BK 0-5
5 B-75 kg Damer Semifinale Marianne Bygdnes Bodø BK Trine Nilsen BSBK 5-0
6 B 69 kg Semifinale Mohammed Muse Oslo BK Cato Kristiansen Raufoss BK +RSC-2
7 B 69 kg Semifinale Robin Auchter Ørnulf IF Donatas Bacinskis BSBK AB-1+
8 B 75 kg Semifinale Sigurd Skjærvik Bodø BK Soufian Amsalkhir Oslo BK 0-5
9 B 81 kg Semifinale Einar Bergby Skien BK Kenneth Worrall Raufoss BK 2-3
10 B 81 kg Semifinale Glenn Bokn Horten BK Ingar Olsen Fredrikstad BK RSC-2+
11 B 91 kg Semifinale Patrick Korh Ørnulf IF Kindi Kamara Bergen Sparta 0-5
12 B 91 kg Semifinale Andreas Ekra IMÅS Eduardo Nygård Raufoss BK RSC-3+
13 B-51 kg Damer Finale Maria Simonsen B-30 Alexandra Divina Tromsø BK 0-5
14 JB 69 kg Finale Mykhailo Chepaikin Trym BK Viljar Hansen Tromsø BK 1-4
15 54 kg Damer Finale Christine Tøllefsen B-30 Helene Tjønn Horten BK 5-0
16 B1-60 kg Damer Finale Elise Marie Finstad Horten BK Henriette Vasstrand Viking BK 0-5
17 B 64 kg Damer Finale Kristina Mordal Oslo BK Anya Bjerke Horten BK 5-0
18 B 64 kg Finale Dan Rachou Oslo BK Daniel Helle Raufoss BK +AB-3
19 81 kg Finale Marvin Kim Nguyen B-30 Espen Gandrud Bergen Sparta 0-5
20 JB 60 kg Finale Bader Saqer B-30 Noman Ahmadzai Raufoss BK 0-5
21 J 69 kg Finale Sayed Kazemi Raufoss BK Nikolai Otterdahl Møller Skien BK 0-5
22 B +91kg Finale Claudio Barrera B-30 Muhammed Al Rubei Ålesund BK +AB-2
23 JB 64 kg Finale Ihlayyel Mekdad Bragd Zohour Noori Raufoss BK 0-5
24 JB 81 kg Finale Martin Linchausen Bodø BK Vincent Sidsore Traore Horten BK 0-5
25 B-60 kg Damer Finale Siri Rundberget Ørnulf IF Bente Bjørnvold B-30 0-5
26 B-75 kg Damer Finale Julie Holthe Jessheim BK Mariann Bygdnes Bodø BK 0-5
27 B 69 kg Finale Mohammed Muse Oslo BK Donatas Bacinskis BSBK 5-0
28 B 75 kg Finale Sigurd Mølmann Tromsø BK Soufian Amsalkhir Oslo BK 4-1
29 B 81 kg Finale Mohamad Zarey Ulfan BK Kenneth Worrall Raufoss BK 3-2
30 B1 81 kg Finale Per Erik A. Pedersen IMÅS Ingar Olsen Fredrikstad BK 0-5
31 B 91 kg Finale Kindi Kamara Bergen Sparta Eduardo Nygård Raufoss BK 5-0

 

—————————————————-

Rett til å delta i mesterskapet har juniorer med gyldig startbok født i 2000 og 2001.
Rett til å delta i mesterskapet for seniorer med gyldig startbok født i 1978 til 1999

Nybegynnermesterskapet deles opp med følgende inndeling:
Klasse B   0 – 7 kamper
Klasse A   8 – 15 kamper

 

—————————————————-

B 69 kg Finale Mohammed Muse Oslo BK – Donatas Bacinskis BSBK 5-0

 

JB 81 kg Semifinale Gentian Shala Skien BK Vincent Sidsore Traore Horten BK RSC-2+