RESULTATER: Norgesmesterskapet for Ungdom og Junior 2017 (03.12.2017)

Totalt 56 påmeldte ungdom- og juniorboksere møtte opp i Tønsberg for å kjempe om heder og ære i årets Norgesmesterskap.

Det er nå kåret 15 Norgesmestre i de respektive klassene i TK hallen, og her er resultatene:

Beste klubb Ungdom: Ulf-an, Tønsbergkameratene, Raufoss BK (alle har to gull hver)
Forbundspokal jenter Ungdom: Anabelle Bruun, TK
Forbundspokal gutter Ungdom: Mehedi Al-Gazzi, Arendal BK
Beste klubb Junior: B-30
Forbundspokal jenter Junior: Aurora Kjekshus Reite, B-30
Forbundspokal gutter Junior: Thord Espolin Johnson, Vestmar BK


Vinnere er i uthevet skrift:

Kamp Type Vekt/klasse Rødt hjørne Klubb Blått Hjørne Klubb Resultat
1 Kvartfinale 70 kg U Nikolai Otterdahl Møller Skien Aleksander Heian Wik Jessheim + AB-3
2 Kvartfinale 70 kg U Noorullah Mehrab Kvikk Yosof Ahmad Sotra BK 4-1
3 Kvartfinale 69 kg J Mykahailo Chepaikin Trym Thord Espolin Johnson Vestmar BK RSC-1 +
4 Kvartfinale 75 kg J Mathias Enrique Noel BAK Dennis Hofstad B-30 1-4
5 Semifinale 63 kg U Basel Moussa Srour TK Leoul Zinaye Tefera Trym 4-1
6 Semifinale 80 kg U Mahir Kalkan DBK Reesal Ahrsad Drøbak BK 0-5
7 Semifinale 75 kg J-W Julie Holte Jessheim Jenny Kirkevold TKC 5-0
8 Semifinale 57 kg U Enayat Edramzai Vestmar Icaro Santos Moss 0-5
9 Semifinale 57 kg U Mehedi Al-Gazzi Arendal Noman Ahmadzai RBK 5-0
10 Semifinale 60 kg J Sayed Kazemi RBK Ali Rouzi RBK 5-0
11 Semifinale 60 kg J Martin Skogheim Armada Sander Johansen Askim 5-0
12 Semifinale 64 kg J Daniel Grande Grimstad Zohour Ahmad Noori RBK 5-0
13 Semifinale 64 kg J Seyed Mohammad Beheshti Vestby Andreas Reppe B-30 0-5
14 Semifinale 69 kg J Don Emini Jessheim Anes Palani TK 5-0
15 Semifinale 69 kg J Håvard Illing TK Thord Espolin Johnson Vestmar BK 0-5
16 Semifinale 75 kg J Emil Ryslett Kaasa TK Kaj Myklatun Voss 5-0
17 Semifinale 75 kg J Benjamin Mørch Jonsrud DBK Dennis Hofstad B-30 RSC-2 +
18 Semifinale 70 kg U Pål Edvin Dyste RBK Ismail Yusupov Jessheim 5-0
19 Semifinale 70 kg U Nicolai Otterdahl Møller Skien Noorullah Mehrab Kvikk 5-0
20 Finale 66 kg U Kim Muriaas DBK Sigurd Glemmestad RBK 0-5
21 Finale 75 kg U Furkan Fatih Cirak DBK Gorichchan Rigi DAK 5-0
22 Finale 75 kg U-W Synne Louise Elverhøi Jessheim Michelle Emilie Heimdal Ulfan BK 1-4
23 Finale 52 kg U-W Anabelle Bruun TK Benedicte Frugaard Silden TK 5-0
24 Finale 54 kg U Trym Bekke DBK Ole Andreas Bromseth Ulfan BK 0-5
25 Finale 57 kg U Icaro Santos Moss Mehedi Al-Gazzi Arendal 0-5
26 Finale 63 kg U Guhllam Muhayuddin Bermaki Bergen Sparta Basel Moussa Srour TK 1-4
27 Finale 70 kg U Pål Edvin Dyste RBK Nicolai Otterdahl Møller Skien 5-0
28 Finale 80 kg U Mahdi Mohammadi Bergen Sparta Reesal Ahrsad Drøbak BK 5-0
29 Finale 75 kg J-W Aurora Kjekshus Reite B-30 Julie Holte Jessheim 5-0
30 Finale 81 kg J Nabil Andre Belkhir Arendal Mohammed Abullah Mohammed Voss + RSC-2
31 Finale 60 kg J Sayed Kazemi RBK Martin Skogheim Armada 0-5
32 Finale 64 kg J Daniel Grande Grimstad Andreas Reppe B-30 4-1
33 Finale 69 kg J Don Emini Jessheim Thord Espolin Johnson Vestmar BK RSC-1 +
34 Finale 75 kg J Emil Ryslett Kaasa TK Dennis Hofstad B-30 4-1